Şampuana E Vitamini Katmak Ne İşe Yarar?

Şampuana eczaneden satın alabileceğiniz E vitaminini dahil edebilirsiniz. Peki günlük olarak kullanılabilen bu karışımın faydaları tam olarak nelerdir?

E Vitamini Faydaları

Vücut açısından son derece faydalı olan E vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Ayrıca güçlü bir antioksidan olan vitamin, kan hücrelerine etki ederek sağlıklı kalmaya yardımcı olur. Çabuk yorulma, kramp, yara iyileşmesinde gecikme gibi sorunları hızlıca ortadan kaldıran E vitamini, doğal besinler yardımıyla alınmalıdır. Peki, insan sağlığı açısından son derece önemli olan E vitaminin faydaları nelerdir?

 • Cildin yenilenmesini hızlandırır ve cilde parlak, doğal, gergin bir görünüm kazandırır
 • Saç köklerine etki ederek yıpranmış saçları onarmaya yardımcı olur
 • Kan dolaşımına olumlu yönde etkiler sunar
 • Yaraların hızlıca iyileşmesini sağlar
 • Bacak kramplarının belirli ölçüde önüne geçer

E vitamini, güzellik alanında son yıllarda sıklıkla kullanılan bir vitamin haline gelmiştir. Birçok kullanıcı, hem cilt üzerinde hem de saç bakımında E vitaminin gücünden faydalanmaktadır. Hazırlayacağınız maske, kür ve krem gibi karışımlar neticesinde E vitaminin sunduğu faydalardan kolayca yararlanabilirsiniz. Eğer bunlara zaman ayırmak istemiyor ve daha pratik bir yol arıyorsanız şampuan içerisine E vitamini karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Şampuana E Vitamini Katmak Yararlı mı?

Pratik olmasından ötürü birçok kullanıcı, kullanmakta oldukları şampuana E vitamini dahil etmektedir. Bu işlem oldukça basittir. Eczaneden satın alacağınız E vitamini ampulünü şampuanınızın içerisine eklemeniz yeterlidir. Günlük saç yıkamada kullanacağınız şampuan ile birlikte daha dolgun, hacimli ve gür saçlara kavuşmanız mümkün. Gündelik kullanıma uygun şampuanınız içerisine 1 ya da 2 ampul E vitamini ekleyebilirsiniz. Oluşan karışımın başlıca faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Saçlarınızın daha sağlıklı uzaması desteklenir
 • Saç dökülmesinin önüne geçmeniz kolaylaşır
 • Yıpranmış saçlar kolayca sağlığına kavuşur
 • Saç derisi problemlerinden hızlıca kurtulma şansı elde edersiniz
 • Koparak dökülme gibi saç kökü zayıflığı belirtileri ortadan kalkar
 • Saçlarınız doğal parlaklığını kazanır

Güçlü bir antioksidan olan E vitamini, hücre yenileyici özelliği neticesinde saç derinize doğrudan etki eder. Böylelikle belli başlı kaşıntı, dökülme ve kepeklenme gibi sorunlardan da kurtulma şansı elde edebilirsiniz. Tabi tüm bu etkiler, kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca düzenli kullanım son derece önemlidir. Kullanacağınız ürünlerin maddelerine karşı alerjinizin bulunmadığından emin olmanız gerektiği unutmayın.

Saçlara İyi Gelen Şampuanlar

İçerisine E vitamini kapsülünü ekleyerek çok daha sağlıklı saçlara kavuşabileceğiniz şampuanlar bulunmaktadır. Günümüzde en sık tercih edilen ve en bilindik belli başlı şampuanlar şu şekildedir.

Pantene

Pro-v formülü ile güçlendirilmiş olan Pantene, çok daha güçlü ve dolgun saçlara kavuşmanızı destekler. Üstelik ipeksi yumuşaklık sayesinde kolayca taranan saçlara sahip olmanız mümkün hale gelir. Satın alacağınız saç tipinize uygun şampuan içerisine E vitamini dahil ederek çok daha etkin bir kullanım deneyimi oluşturabilirsiniz.

Head & Shoulders

Özellikle kepek ile savaşmada son derece faydalı olan Head & Shoulders, saç derisine bağlı sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Kepek ile savaşan ve neredeyse tümüyle kepeksiz saçlara kavuşmanızı sağlayan şampuan, E vitamini karışımı neticesinde çok daha etkili bir hale gelmektedir. Şampuanın sunduğu faydalardan yararlanırken bir yandan E vitamininin etkilerinden yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Oluşturacağınız karışım eğer cildinizde herhangi bir reaksiyon gösterirse ürünü kullanmayı bırakmanız gerekir. Ayrıca uygulanan bölgeyi ılık suyla yıkamalısınız.

Bioxcin

Doğanın gücünden faydalanan Bioxcin, hali hazırda saçlarınıza mükemmel bir destek sunar. Bunun yanında E vitaminini de saçlarınıza uygulamanız, özellikle dökülme sorunundan büyük ölçüde kurtulmanıza yardımcı olur. Hassas saç derilerinde dahi mükemmel sonuçlar sunan ürün, E vitamini desteği neticesinde etkili bir kullanıcı deneyimi oluşturuyor.

Saç derisi sorunları, hafife alınmaması gereken sağlık problemleri arasında görülebilir. Özellikle ilerleyen yaş ile birlikte saç dökülmesi ve kellik gibi sorunlar ile boğuşmak istemiyorsanız şimdiden önlem almanız gerekir. Düzenli bir şekilde yapacağınız saç bakımı ile birçok sorundan pratik bir şekilde kurtulmanız mümkün. Ayrıca kullanacağınız ürünün içeriğine dikkat etmeniz gerektiğini de unutmayın. Herhangi bir maddeye karşı alerjinizin olup olmadığını bilmeniz son derece önemli.Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.