Saçın Güçlenmesini Sağlayan Vitaminler ve Takviyeleri

Saçların zayıflaması ile birlikte saç uçlarında kırılmalar ve dökülmeler görüleceği gibi donuk bir görünüme de neden olur. İnsanların saçlarının güçlendiren vitaminler ve takviyeleri.

Saç Güçlendiren Vitaminler

Saçları Güçlendiren Vitaminler

Vitamin eksikliğinin olması sonucunda hem erkeklerin hem de bayanların saçları da olumsuz yönde etkilenmektedir. Sağlıklı saçlara ulaşmanın yolları arasında insanların vitamin değerlerine baktırması gerekmektedir. Sağlıksız beslenen insanların saç köklerinin zayıflamasına, saçların dökülmesine, donuk bir görünüme ulaşmasına neden olacaktır.

Saç bakımı yapacak olan kişilerin vitaminlere önem vermesi çok önemlidir. Bu sayede de sağlıklı saçlara ulaşmalarında etkili olur. İnsanların her zaman için doğal gıdalar yemesi ile birlikte vitaminleri alacaktır. Fakat emilim bozukluğunun olması durumunda gıdalarda bulunan vitaminlerin yeterli miktarda emilimi olmayacağı için eksikliğine neden olur. Bu durumda da saçlar olumsuz yönde etkilenecektir. Saçlar için önemli olan vitaminler şunlardır:

  • A vitamini;
  • B Grubu Vitaminler (B3, B9, B7, B12);
  • C Vitamini;
  • E Vitamini.

A vitamini: Saçların dökülmelerinde engellemesi için gerekli olan vitaminlerden bir tanesi olmaktadır. Saçların parlak görünmesini sağladığı gibi güçlü bir antioksidan olması sayesinde çevresel etkenlerden dolayı oluşacak problemlerinin oluşmasını engelleyecektir. Derisinin yağ üretmesini de büyük oranda engellemektedir.

B grubu vitaminler: Saçların güçlenmesinde en önemli vitaminler arasında olmaktadır. Saç hücrelerin güçlenmesinde ve bu sayede de saçların daha sağlıklı büyümelerini sağladığı için daha güçlü saçlara kavuşmasını sağlar. Saçlarında donuk görünmesini engellediği gibi aynı zamanda da saç dökülmeleri ve beyazlamanın da önüne geçmektedir.

C vitamini: Antioksidan bakımından çok güçlü olan vitaminlerden bir tanesi olmaktadır. Saç derisi dahil olmak üzere saçlarında güçlenmesinde önemli rol oynar. Bu sayede de saç kırılmasını engelleyeceği için saçların daha etkili bir şekilde büyümesini hızlandırır.

Saç dökülmelerinin önüne geçerek saç derisinin yağlanmasını da geciktirmektedir. Saçlarında yeterli nem dengesini sağlayabilmesi için koruyucu özelliği olması ile bilinmektedir.

E vitamini: Saçlarında güçlenmesinde ve kafa derisinin sebum üretmesini engellemesinde yardımcı olmaktadır. Saçları uzamayan insanların daha çabuk uzamasını sağlayacağı, saç kırıklarını önleyeceği ve daha parlak bir görünüme kavuşmalarını da sağlar. Eksikliği sonucunda saçların çok aşırı dökülmesine sebep olacaktır. Hücrelerinin çoğalmasını sağladığı için kökünün güçlenerek dökülmeleri engellemesi ile bilinmektedir.

Saçları Güçlendiren Vitamin Takviyesi

Sağlıksız saçlara sahip olan insanların, sıklıkla karşılaştıkları problemler arasında saç dökülmeleri, saç uçlarında kırılmalar, kafa derisinde yağlanma ve beyazlama problemleri görülmektedir. Bu durumda daha insanların daha sağlıklı saçlara sahip olmaları için doğal yollarla yeterli miktarda saçların daha sağlıklı olmalarını sağlayacak vitaminleri gıdalardan alamadığı zaman vitamin takviyesi alması gerekmektedir. En iyi ve faydalı olan vitamin takviyeleri şunlardır:

Vitbalance Saç,Cilt ve Tırnak Vitamini

Vitamin eksikliğinin olması durumunda vitamin değerlerinin normal seviyeye ulaşmasını sağlayacak olan vitamin takviyeleri arasında olmaktadır. İçerisinde biyotin, A, E, C vitaminleri olduğu kadar saç dökülme sorununu engellemektedir. Takviye ilaç içerisinde çinko da bulunmaktadır. Bu sayede çinko sayesinde daha güçlü ve parlak saçların oluşmasını sağlayacaktır. İçerisinde 90 adet tablet bulunmaktadır. Gün içerisinde belirli aralıklarla 5 defa alınmalıdır. Tabletlerin çiğnenmemesi ve bol su ile yutulması gerekmektedir.

GNC Biotin 6000 mcg

Özel olarak saçların güçlenmesi için üretilen ve etkili olan vitamin takviyesi olmaktadır. Yüksek miktarda içerisinde saçlar için çok faydalı olan vitaminleri barındırmaktadır. Saç sağlığında önemli bir yeri olan biyotin ve B8 vitamini açısından zengin olmaktadır. Bunun yanında dökülmeyi engellemesinde etkili olan pantetin ilavesi de bulunmaktadır. B5 vitamininden üretilen pantetin insanların hem saçlarının daha da güçlenmesinde etkili olduğu kadar cilt sağlığı içinde vazgeçilmez vitamin takviyesi olarak bilinmektedir. Şişe içerisinde 150 adet tablet bulunmaktadır. Her bir tablet içerisinde 6000 mcg biyotin içermektedir.

Solgar Vegetal Silica

Tamamen bitkisel olarak üretilmekte olduğu için vejetaryen insanların kullanımı için özel üretilmektedir. Saçlarında daha güçlenerek dökülmesini engelleyecek olan at kuyruğu bitkisi ile üretilmekte olduğu için daha parlak, güçlü ve yağlanmayı engelleyecek formülü sayesinde etkili olmaktadır. Cam şişe içerisinde satın alınması durumunda 100 adet kapsül içerisinde bulunmaktadır. Derinin bağ dokusunu güçlendireceği gibi aynı zamanda da tırnakların daha da güçlenmesini sağlaması ile bilinmektedir.

Tavsiye edilen kullanım miktarı gün içerisinde 3 defa kullanılması uygun olacaktır. Aç ya da tok karnına tüketilmesi uygundur. Fakat kapsülün ezilmemesi, çiğnenmemesi ve bol su ile yutulması gerekmektedir.

Saçları Güçlendiren Vitamin İlaçlarının Fiyatları

Vitamin İlacı İsimleri Fiyatları
Vitbalance Saç,Cilt ve Tırnak Vitamini 99 TL
GNC Biotin 6000 mcg 129 TL
Solgar Vegetal Silica 77 TL

 Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.