Bepanthol, Madecassol ve E Vitamini ile Cilt Sorunlarına Son

Bepanthol, Madecassol ve E vitamini, birçok cilt sorunundan anında kurtulmanıza yardımcı olur. Peki, söz konusu kremler ile maske ve kür nasıl hazırlanır?

Bepanthol ve E Vitamini Nelere İyi Gelir?

Cilt tabakasının yenilenmesine katkı sağlayan Bepanthol ve E vitamini, çok daha güzel görünmenize etki etmektedir. Günlük olarak besinlerle birlikte tüketilmesi gereken E vitamini, cildin parlak ve gergin gözükmesine yardımcı olur. Ayrıca kan pıhtılaşmasına katkıda bulunan vitamin, bu sayede yaraların daha çabuk iyileşmesine etki eder. Bunların haricinde kullanacağınız Bepanthol, Madecassol ve E vitamini ile şu faydalara erişebilirsiniz:

  • Cildinize nem takviyesi sağlayabileceğiniz gibi cildinizin nem seviyesini de koruyabilirsiniz
  • Cilt yüzeyindeki yaralar hızlıca iyileşir
  • Soluk görünümden kurtulabilir, daha parlak, gergin ve genç görünüme sahip cilde sahip olabilirsiniz
  • Cilt bakımınızı kolayca yapabilirsiniz
  • Cilt lekelerinden kurtulmanız kolaylaşır
  • Cildinizi güçlendirir ve korur
  • Kurumayı önler

Bahsi geçen faydaların tümü, cilt sağlığınız için son derece önemli etkiler barındırmaktadır. Eğer cildiniz çok çabuk kuruyor ve yara gibi etkilere yol açıyorsa Bepanthol kullanarak bu sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Üstelik evinizde hazırlayacağınız Bepanthol, E vitamini ve Madecassol içerikli kür ile cildinize takviye sağlamanız mümkün. Bu sayede yaralardan kolayca kurtulabilir, cildinize parlak bir görünüm kazandırabilir ve cilt yüzeyindeki izleri yok edebilirsiniz.

Bepanthol, Madecassol ve E Vitamin İçeren Kürler

Hücre yenileyici, doku onarıcı ve nemlendirici özelliklere sahip bir kür neticesinde kolayca cilt bakımınızı evinizde gerçekleştirebilirsiniz. Bepanthol, Madecassol ve E vitamini içeren belli başlı kürler ve hazırlanışları şu şekilde:

Onarıcı Kür

1 nohut tanesi kadar alacağınız Bepanthol kreme 1 ya da 2 damla E vitamini dahil edebilirsiniz. Ardından karşımı cildinize yedirerek uygulayabilirsiniz. E vitaminini ampul şeklinde eczaneden kolayca satın alabilirsiniz. Haftada 1 veya 2 kez kullanabileceğiniz kürü 1 aydan fazla uzun sürecek şekilde kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

Bepanthol krem, bir ilaçtır. Bu nedenle bu ilacın içeriğinde bulunan maddelere karşı duyarlılığınız olmaması gerekir. Buna uygun bir şekilde kremi kullanmaya dikkat etmelisiniz. Benzer durum, Madecassol için de geçerlidir.

Hücre Yenileyici Kür

Temiz bir kaba bir miktar Bepanthol ve yine bir miktar Madecassol ekleyin. Eğer cildiniz çok yağlı veya karma ise hazırlamakta olduğunuz kürü az miktarda uygulamaya dikkat edin. Haftada 1 ya da 2 kez uygulayacağız kürü beklenmedik bir etki gözlemlemeniz takdirde derhal kullanmayı bırakın ve cildinizi ılık su yardımıyla temizleyin.

Bepanthol, cildini iyileşmesinde ve nemlendirilmesinde son derece faydalı iken Madecassol ise özellikle lekelerinizi gidermede etkin bir role sahiptir. Eğer cildinizde yoğun lekeler var ise gece yatmadan önce tek başına Madecassol de kullanabilirsiniz. Herhangi bir sağlık probleminizin olmadığından ve kullanacağınız maddelere alerjinizin bulunmadığından emin olmanız gerektiğini unutmayın.

Bepanthol, E Vitamini ve Madecassol Kullanımı

Muhteşem Üçlü Kür

1 nohut tanesi kadar Bepanthol ve Madecassol kremi temiz bir kaba ekleyin. Eğer fazlaca kür oluşturmak istiyorsanız miktarı arttırabilirsiniz. Hazırladığınız karışıma birkaç damla E vitamini ekleyin. Eczaneden alacağınız E vitamini kapsülünü kırarak ya da içindeki sıvıyı şırınga yardımıyla çekerek karışıma dahil edebilirsiniz.

Oluşan kür, cildiniz için son derece yenileyici, nemlendirici ve onarıcı bir krem haline gelmektedir. Hafta 1 veya 2 kez uygulayacağınız kürü yaklaşık 1 ay boyunca kullanmayı deneyebilirsiniz.

Eczanelerden kolayca bulabileceğiniz E vitamini, Madecassol ve Bepanthol, son yıllarda cilt bakımında sıklıkla kullanılan içerikler arasında yer almaktadır. Ancak herhangi bir cilt sağlığı problemi yaşıyorsanız bu ürünleri kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekir.

Yaşlanma ile birlikte ortaya çıkabilen etkilerin azaltılmasına yardımcı olan E vitamini, doğru besinler tüketilerek de vücuda alınmalıdır. Badem, ayçiçeği yağı, fındık, domates, havuç, yer fıstığı, palm yağı, mısır ve zeytin yağı gibi besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 oy, ortalama: 3,50en yüksek 5)
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.