Kadınlar İçin En İyi Vitamin Takviyeleri Hangileridir?

Kadınların yeterli beslenememesi ya da vitamin eksikliğine neden olan emilim bozukluğu olması durumunda kullanması gereken en iyi vitamin takviyesi.

Nature’s Supreme Multivitamin for Women

Kadınlar İçin Vitaminler

Kadınların vücutlarının ihtiyacı olan bütün vitaminleri barındırmakta olan multivitamin takviyesi olarak bilinmektedir. Günlük olarak alınması gereken vitamin ve minerallerin yoğun içermesi ile bilinmektedir. Cranberry ile desteklenmesi nedeniyle yoğun olarak içerisinde bol miktarda vitaminler bulunmaktadır. Kadınlar için özel üretilen vitaminin sağlığa faydaları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Enerji oluşumunu desteklemektedir;
  • Bağışıklık sisteminin fonksiyonunu düzenler;
  • Cildin korunmasını sağlar;
  • Kemiklerin korunmasını sağlar;
  • Kan oluşumunu düzenler.

İnsanların günlük olarak alması gereken vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamaktadır. Bu sayede de bütün vitaminlerin ve minerallerin olması nedeniyle eksikliğin oluşumunu önleyecektir.

Suda çözünen vitaminlerin ısıya karşı duyarlı olması sebebiyle nemli ve ısının olduğu ortamlarda kalmaması gerekmektedir. Isıya ulaşması durumunda suda çözünen vitamin değerlerinin kaybı yaşanacaktır.

Pharmaton

Kadınların vitaminlerinin ve minerallerinin eksikliği sonucunda kullanılması gereken vitamin takviyesi olarak bilinmektedir. Bir kapsül içerisinde sağlığa yararlı olan bütün minerallerin ve vitaminlerin olması sayesinde bütün ihtiyacı karşılayacaktır. Enerji verecek olan Gingsensg katkısı olması sayesinde gün içerisinde daha güçlü ve zinde hissetmelerinde de önemli bir yeri olmaktadır. İçerisinde bulunan mineraller ve vitaminler şunlardır:

Vitamin Adı Bulunduğu Miktar (mg)
A 800
B1 1.1
B2 1.4
B3 16.1
B6 1.4
B12 3
B7 50
C 60
5
E 12
Folik Asit 200

İnsanların sağlıkları için minerallerin de ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bu sebeple de her bir kapsül içerisinde şu mineraller de bulunmaktadır:

Mineral Adı Bulunduğu Miktar (mg)
Bakır 1
Demir 10.5
Çinko 1.5
Kalsiyum 120
Manganez 2
Selenyum 55

Önerilen her zaman için yemeklerden sonra tok karnına bol su ile 1 kapsül içilmesi uygun olacaktır. İnsanların enerji alabilmesi için özel olarak üretildiği için ezilmeden ve kırılmadan yutulmalıdır.

GNC Women’s Ultra Mega

Kadınların sağlığını koruması için ve enerjik hissetmeleri için özel olarak üretilmektedir. Mutivitamin takviyesi olarak satın alınmakta ve her gün düzenli olarak alınması durumunda bütün vitaminlerin ve minerallerin ihtiyacını da karşılamaktadır. Bayanların saçlarının güçlenmesi için, tırnaklarının daha sağlıklı uzaması için önemli olan içeriğe sahiptir. Aynı zamanda da cildin korunmasında ve cildin yıpranmasını önlemesinde de etkilidir. GNC tarafından üretilen mutivitamin takviyesinde bulunan vitaminler şunlardır:

Vitamin Adı Bulunduğu Miktar (mg)
A 750
B1 25
B2 25
B3 25
B5 25
B6 10
B12 10
Biyotin 150
C 150
D 20
E 10
Folik Asit 200
K 40

Özel formülü sayesinde salınımlı tablet olması sayesinde emilim bozukluğu olanların daha hızla emilimi gerçekleşmeyecek ve zamanla emilimi gerçekleşecektir. Vitamin ve minerallerin eksikliğine göre doktor tarafından farklı bir kullanımı önerilmediği zaman günde 1 tane tok karnına bol su ile içilmelidir.

Zade Vital Ultrafix Women 1200 Mg

Kadınlar için özel formüle edilmiş olup, omega 3 balık yağı her kapsülde bol miktarda bulunmaktadır. Bu sayede de insanların hafıza problemlerinin olmamasına, daha güçlü bir hafızasının olmasını sağlamaktadır. Enerjisi az olan kişilerin yaşamakta olduğu kronik yorgunluk oluşması halinde yeterli miktarda enerji verecek multivitamin desteği olmaktadır. Bütün vitaminlerin ve minerallerin içermesi sayesinde eksikliğin giderilmesinde de etkili olur. Aynı zamanda da kalp ve damar sağlığını koruması için önemlidir. Her şişenin içerisinde 40 tane kapsül bulunmaktadır. Besin takviyesi olarak alacağınız için insanların yemeklerden sonra almaları daha etkili olacaktır.

Günlük olarak 2 adet alınması durumunda stresin azalmasını sağlayacağı gibi aynı zamanda da enerjilerinin sağlanması da mümkün olacaktır.

Ocean Daily One Women’s Multivitamin

Vitaminlerin ve minerallerin emiliminin yavaş olması sayesinde günlük olarak ihtiyacın karşılanmasını sağlayacaktır. Saçların güçlenmesi ve dökülmesini durduracaktır. İnsanların sağlığı için önemli olan vitaminler sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olacaktır. Kalp ve damar sağlığı için önemli olduğu kadar aynı zamanda da kemiklerin korunmasını da sağlayacaktır.

Kadınlar İçin Vitamin Takviyesi Fiyatları

Vitamin Takviyesi İsmi Fiyatı
Nature’s Supreme Multivitamin for Women 69 TL
Pharmaton 69 TL
GNC Women’s Ultra Mega 159 TL
Zade Vital Ultrafix Women 1200 Mg 79 TL
Ocean Daily One Women’s Multivitamin 49 TL

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.