İyi Gelen Vitaminler
Bacak Krampları ve Neden Olan Vitamin Eksikliği

Bacak kramplarının oluşma nedenleri, nasıl meydana geldikleri, hangi sebeplerden ötürü deneyimlendikleri ve hangi vitaminin eksikliğinden dolayı kaynaklanabileceği hakkında makale.

Dudak Çatlağına Hangi Vitamin Eksikliği Neden Olur?

Kompleks bir vitamin olan B vitamini, eksikliğinde dudaklarda çatlama, kuruma, yarıklara neden olabilir. Özellikle B3 vitaminin eksikliğinde bu sorunlar görülebilir.

Sınava Hazırlanan Öğrencilere Vitamin Takviyesi

Sınava hazırlanan öğrencilerde başta kaygı olmak üzere birçok sorun gerçekleşecek olduğundan öğrencilerin hafızasını güçlendirecek vitamin takviyesi ve beslenmesi.

Kilo Aldıran Vitaminler ve D Vitamininin Kilo Konusunda Fonksiyonları

İnsanlar arasındaki yaygın inanış vitaminlerin kilo yaptığı konusunda olsa da; sanıldığının aksine D vitamini kilo vermeyi hızlandırma özelliği taşımaktadır.

Uyku Problemine Etki Eden Vitaminler Nelerdir ?

Uyku ile ilişki içerisinde olan B12, C ve D vitaminleri yalnızca uykunun düzeni üzerinde değil, kalitesi üzerinde de etki sahibi olan vitaminler olması dolayısıyla vücuttaki konsantrasyonları hayli önemlidir.

Vitamin Eksikliği ve Pellegra Hastalığı

Pellegra hastalığı B3 vitamini eksikliğinde görülen bir rahatsızlık olup, cilt üzerinde çeşitli döküntüler ve ışığa duyarlılık gibi belirtiler ile ortaya çıkmaktadır. Tedavisi mümkündür.

Berberi Hastalığı Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Beriberi hastalığı B1 vitamini eksikliğinden kaynaklanan ve iki farklı türde ortaya çıkabilen hayatı tehdit edici hastalıklardan biridir. Erken müdahale edilmediğinde kalp yetmezliği ya da kas felci görülebilir.

Kemik Gelişiminde Etkili Olan Vitamin ve Mineraller

Sağlık sistemi söz konusu olduğunda kemikler genellikle hak ettiği ilgiyi görmez. Halbuki kemikler, kan hücresi yapımından hareket kabiliyetinin sağlanmasına kadar birçok önemli göreve sahiptir.

Kilo Almak İçin Kullanılan Vitaminler ve Mineraller

Vitaminler vücut metabolizmasının işleyişini normalleştirir ve vücuda besinleri işlemek için gerekli miktarda enerji sağlar, böylece kilo almasına yardımcı olur.

Kilo Verme Konusunda Vitaminlerin Oynadığı Roller

Son zamanlarda; yüksek kalorili gıdalara,  ihtiyaçazalma göstermektedir. Buna bağlı olarak da insanların enerji tüketimi değişim göstermektedir. Vitaminlere olan ihtiyaç ise aynı kalmıştır.

Diş ve Diş Eti Rahatsızlıkları ve Vitaminlerin Etkisi

Diş etleri ve dişlerin sağlıklı bir yapıya sahip olması ve periodantal rahatsızlıklardan korunması için k2, E, B6, C, D3, A, fosfor ve mutlaka kalsiyum vitaminleri büyük önem taşımaktadır.

İştahın Açılmasını Sağlayan Vitamin Türleri ve Kullanımları

İştah sorunları bazen vitamin eksikliklerinden kaynaklı meydana gelebilir. Bu durumda vücuda giren vitamin türlerine bakılarak dengeli bir beslenme düzeni hazırlanmalıdır.

Kasları Güçlendirmek İçin Hangi Vitaminler Gereklidir?

Kas kütlesinin artması için özellikle de sporcular için adale güçlü bir kas olması çok önemlidir. İnsanların kaslarının gelişmesi için gerekli olan vitaminler.

Vitamin Eksikliğinde Halsizlik ve Halsizliğin Tedavisi

Halsizlik pek çok hastalığa bağlı olabildiği gibi vitamin eksikliğinde de ortaya çıkabilir. B12, C, D ve E vitaminleri halsizliğin giderilmesinde etkili olan vitaminlerdendir.

Ağız Yarası Hangi Vitamin Eksikliğinde Görülür?

Ağız yaraları birçok nedenden kaynaklandığı kadar en çok görülen nedenler arasında vitamin eksikliği sebep olmaktadır. Ağızda yara oluşmasına neden olan vitaminler hangileridir?

Sporcuların Alması Gereken Vitaminler Hangileridir?

Spor yapan insanların enerjiye ihtiyacı olacağından, vücudun ihtiyacı olan enerjinin sağlanması için vitaminler gerekmektedir. Enerji veren vitaminler ve vitamin takviyesi.

Hafızaya İyi Gelen Vitaminler ve Takviye İlaçlar

Beyin hücrelerinin çoğalması için ve beynin işlevini yerine getirip, hafıza problemleri olmaması için vitaminlere ihtiyaç olmaktadır. Hafızayı güçlendiren vitaminler.

Sigara Kullanımı Yapanlar Hangi Vitaminlerin Alımlarını Yapmalıdır?

Sigara insan vücudunun zarar görmesine sebep olan zararlı bir maddedir. Bunu kullanan kişilerin belli başlı vitaminleri düzenli şekilde alması sağlık açısından oldukça önemli olan bir detaydır.

Anemi Hangi Vitamin Değerlerinin Düşmesi İle Meydana Gelir?

Vitaminlerin eksilmesinden kaynaklı ortaya çıkan anemi düşük ya da tükenmiş vitamin B 12 ya da folat seviyelerinden kaynaklı meydana gelir. Kısa sürede vitaminler takviye edilmelidir.

Saçın Uzamasını ve Sağlıklı Kalmasını Sağlayan Vitaminler

Saçlar dış görüntüye büyük katkıda bulunduğundan dolayı her insan parlak, sağlıklı ve gür olmasını ister. Bunun içinde belli başlı vitaminlerin düzenli şekilde vücuda alınması gerekmektedir.

Menopoz Döneminde Alınması Gereken Vitamin Türleri

Menopoz kadınlar için zorlu bir sürecin başlaması anlamına gelir. Bu dönemde beslenme ve vitamin alımları oldukça önemlidir. Düzenli vitamin alımı daha huzurlu şekilde menopoz dönemi atlatmayı sağlar.

© 2022 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.