E Vitamini Kaş ve Kirpik Uzatmada Faydalı mıdır?

E vitamini, doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde, kaş, kirpik ve saç üzerinde doğrudan faydalar sunar. Peki, E vitamini tam olarak nasıl kullanılır?

E Vitamini Kaş ve Kirpik Uzatır mı?

İnsan sağlığı açısından son derece önemli bir yere sahip olan E vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirmeyi destekler. Aynı zamanda kırmızı kan hücrelerine etki eden ve cilt bariyeri üzerindeki iyileşmeyi hızlandıran E vitamini, kan pıhtılaşmasına katkıda bulunur. Tüm bunlar, aslına bakılırsa bu vitaminin grubunun çok yönlü faydalar içerdiğini gözler önüne sermektedir. Nitekim bu faydalar arasında E vitaminin kirpik uzatma etkisi de bulunmaktadır.

Kıl köklerine etki ederek çok daha gür ve sağlıklı kirpiklere sahip olmayı kolaylaştıran E vitamini, kirpiklerin uzamasına yardımcı olduğu gibi aynı şekilde kaşlar için de son derece faydalıdır. Daha gür kirpiklere sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilen E vitamini, belir bir süre kullanıldığı takdirde sağlıklı kirpiklere kavuşmanızı destekler. Özellikle aralarında geniş boşluklar yer alan kaş derdine dahi son verebilirsiniz.

E Vitaminli Kaş ve Kirpik Bakımları

Klasik E Vitamin Bakımı

En basit kaş ve kirpik bakımı, E vitamini ile taramaya dayalıdır. Eczanelerden kolayca bulabileceğiniz E vitamini ampulünü bakım aşamasında tercih edebilirsiniz. Kaş ve kirpik fırçanıza birkaç damla E vitamini damlatmanız yeterlidir. Ardından kaşlarınızı ve kirpiklerini bu fırça yardımıyla taramalısınız.

Kaş ve kirpik dökülmesine son veren bu uygulama, aynı zamanda daha gür ve sağlıklı kirpiklere kavuşmanızı sağlar. Benzer biçimde kaşlarınızdaki dökülme de sona ereceğinden dolayı daha gür kaşlara sahip olmanız kolaylaşır.

Zeytin yağlı E Vitamini Kürü

Doğanın mucizevi gücünden faydalanmanızı sağlayan zeytin yağı, sağlık açısından son derece faydalı olduğu gibi kıl köklerini besleme gücüne de sahiptir. Özellikle akşamları uygulayacağınız zeytinyağlı E vitamini kürü ile kaş ve kirpik uzamasını destekleyebilirsiniz. Bunun için birkaç damla zeytin yağına yine birkaç damla E vitamini damlatmanız yeterli. Ardından bu karışımı kaşlarınıza ve kirpiklerinize ufak bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz.

1 ay boyunca uygulayabileceğiniz kürü beklenmedik bir etki görüldüğü takdirde bırakmanız gerekir. Ayrıca zeytin yağının doğal olduğundan emin olmalısınız. Kaşlarınızı ve kirpiklerinizi devamlı bir şekilde E vitamini ile fırçalamak yerine 1 ay boyunca bu kürü kullanıp, dinlendirmeniz çok daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Ayrıca gece yatarken dikkatli olmalısınız.

Hint Yağlı E Vitamin Kürü

Evde kolayca kullanabileceğiniz Hint yağlı E vitamin kürü için gerekli malzemeler şu şekilde:

  • 1 yemek kaşığı Hint yağı
  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 damla E Vitamini

Eczaneden ampul şeklinde satın alabileceğiniz E vitamini ile 1 yemek kaşığı hint yağını ve 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırabilirsiniz. Kürü çok iyi karıştırmaya özen gösterin. Tüm yağların karıştığına emin olduktan sonra kürü boş bir rimel şişesine doldurarak geceleri kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

1 ay boyunca kullanabileceğiniz kür sonucunda gözle görülür sonuçlar elde etmeniz mümkün. Söz konusu yağlar, kıl köklerini beslemeye yardımcı olduğu gibi var olan kılların daha gür ve sağlıklı gözükmesine de yardımcı olmaktadır.

Kirpiklere E Vitamini Sürmek Zararlı mıdır?

Sürekli olmadığı sürece kaşlarınıza ve kirpiklerinize E vitamini uygulayabilirsiniz. Burada belirli periyotları benimsemek, çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca çeşitli yağları kullanmadan önce alerjinizin olup olmadığını da bilmeniz gerekir. Eğer kullandığınız bakım kürü kızarıklık ya da benzeri bir etki oluşturursa derhal kaşlarınızı ve kirpiklerinizi ılık suyla yıkayın.

E vitaminini gıda takviyesi olarak kullanıyorsanız yine dikkat etmelisiniz. Özellikle kan pıhtılaştırma özelliğine sahip olan E vitamini, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler açısından tehlikeli olabilmektedir.

E vitaminini günlük olarak tüketmeye de özen göstermelisiniz. Badem, fındık, mısır, domates, ayçiçeği yağı, zeytin yağı ve yer fıstığı gibi besinlerde bolca E vitamini bulunmaktadır. Günde 1 avuç badem tüketerek vücudunuzun ihtiyaç duyduğu E vitamini miktarını kolayca karşılayabilirsiniz. Deri açısından son derece faydalı olan E vitamini, daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşmanızı destekler.Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.