E Vitamini Kapsülünün Göz Altına Uygulanması ve Yararları

Göz altına ve cilde E vitamini kapsülünün kullanılması; ciltt gençleştirme, arındırma, cilt temizliği, kırışıklık yumuşatma ve pigmentli lekelerin ortadan kalkması ile kendini gösterir.

E Vitamini ve Göz Sağlığı

Gözler, diğer herhangi bir organlarda olduğu  gibi, çeşitli hastalıklara, yaralanmalara, yorgunluğa ve doğal olarak, yaşlanmaya tabi olan önemli bir organdır. Göz sağlığıyla ilgili olan bu sorunu önlemek için, kullanılabilen vitaminler vardır. Bu vitaminlerin nasıl ve hangi durumlarda alınmaları konusu önemli bir ayrıntı olmaktadır. Göz sağlığı konusunda Vitamini oldukça önemlidir. Bu vitamin tablet, damla kapsül halinde veya doğal yollarla gıdalar kullanılanılar alınabilmektedir.

 E vitamini yaşlanmayı yavaşlatan; antioksidanlar grubuna ait olmakta ve aynı zamanda zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırmaktan sorumlu bulunmaktadır. Kozmetik bakım olarak kullanılan bu vitaminler dokuları yeniler sağlıklı derilerin oluşmasını sağlar. Genel olarak göz çevresindeki deriye uygulanan kapsüller, kremler, ampuller bu konuda gerekli bakım ve onarımı yaparken aynı zamanda dâhili olarak da E vitamini içeren besinler tüketilmesi önerilir.

Kozmetikte E vitamini kapsülü biyolojik olarak kullanılan aktif maddeler arasında bir lider olarak anılmaktadır. Kendisini yeni hücrelerin ortaya çıkması için doğal bir uyarıcı olarak yapılandırılmıştır. Tokoferol etkisi altındaki göz çevresindeki cilt daha hızlı yenilenir, restore edilir, sağlıklı ve genç bir görünüm kazanır. Kollajen, elastin oluşumunu hızlandıran bu önemli element, cildin kusurlarına karşı koymak için ideal bir seçenektir.

Göz Çevresi ve E Vitamini

E vitamini yaygın olarak gençleri ve genel olarak iyi bir cilt durumunu korumak,  kırışıklıklar, pigment lekeleri ve diğer cilt bozukluklarıyla savaşmak için ana yardımcı kaynaklardan biri olarak bilinir. Bu sebeple yüz ve gözaltındaki cilt için, E vitamini büyük önem taşımaktadır. Göz altından yaşa, yorgunluğa, uykusuzluğa veya daha farklı sağlık sorunlarına bağlı olarak şişkinlikler, kırışıklıklar, morarmalar oldukça sık bir şekilde karşılaşılan problemler arasında yer almaktadır. Genç kızlar veya orta yaşlı bayanlar ciltlerinin erken yaşlanmasını önlemek amacıyla tokoferol içeren kozmetik ürünler kullanırlar. Bu ürünler güçlü bir antioksidan özelliği taşımaktadır. Cilt rüzgar, güneş ışınları, toz gibi zararlı çevresel faktörlerle savaşabilmek için vitamine gereksinim duymaktadır.

E Vitamini Kapsülünün Göz Altına Uygulanması

Göz altındaki kırışıklıklardan kurtulmak için E vitamini uygulamasının olumlu ve tedavi edici veya doku yenileyici etkisi kanıtlanmıştır. E vitamıni içeren kremler, maskeler, kapsüller, ampuller ve yağlar, hipervitaminoza yol açmadan kullanıldığı taktirde cildi gençleştirerek sağlıklı ve canlı bir görünüm vermektedir. Epidermis bu kapsüller aracılığıyla ihtiyaç duyduğu kadar tokoferol alır. Gözlerin etrafındaki eski cilt hücreleri yeni ve pürüzsüz ve esnek hale gelir. E vitamin içeren kapsülleri uygulanması epidermis dokularının oksijen ile doymasını sağlayacak aynı zamanda da gözaltındaki  kan akışının düzenlenmesini sağlayacaktır. 

Gözaltındaki dokuları gençlençtirici bir tedavi yöntemi olan E vitamini kapsülleri kullanım süresi ve kullanım oranı bir dermatolog veya güzellik uzmanı tarafından belirlenir. Kapsülün etkisini gösterme süresi on ile kırk gün arasında değişmektedir. Bu uygulamanın göz altında kırışıklıkları, morlukları veya torbaları onarması için, hastanın durumuna göre günde bir veya iki kapsül kullanması önerilmektedir.

Kapsülün Uygulanması

Gençleştirme için E vitamini kapsülünü kullanmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Hazır kozmetik ürünlere eklenebilir, evde yağ karışımları, maskeler ve kremler hazırlanabilir. Derin kırışıklıkları gidermek için bile, göz çevresindeki cilt için saf formda kırışıklıklardan E vitamini alabilir. Göz çevresindeki deri için kullanılan E vitaminin kapsülünü evde uygulamak çok kolay. Bir kapsül alır, bir iğne ile bir delik açılır ve yağlı sıvıyı avuç içine dökülür. Kapsüllerden çıkarılan madde, göz çevresindeki cilde, herhangi bir krem ile karıştırılarak uygulanır. Sıvı preparatı saf formda, krem ​​ve diğer katkı maddeleri olmadan kullanabilmektedir.

Kapsüller göz çevresindeki deriyi tedavi etmek amacıyla uygulanılırken oldukça dikkatli olunmalıdır. Herhangi bir kozmetik preparat, parmak ucunun dairesel hareketleri ile düzgün bir şekilde sürülmelidir. Elmacık kemiklerinin üst kısmı boyunca ilerletilmeli, göz yuvalarından başlayarak gözlerin köşesine doğru iletilmelidir. Kapsüllerden gelen sıvı yağlar her gün düzenli olarak gözlere yakın bölgesine uygulanır, Yatmadan önce, temizlenmiş yüz, boyun, dekolte bölgesine uygulanmaktadır. Hafif dairesel okşama hareketleriyle, birkaç dakika masaj yapılır Sürekli kullanılması durumunda tokoferolün etkinliği mükemmel bir şekilde fark edilir. Bir ay süren göz çevresindeki cildin bu şekilde bakımı, mutlaka neticede olumlu sonuç verecek, kırışıklıkları, şişkinlikleri ve morlukları minimum seviyeye çekecektir.

Gözaltındaki Şişlikler ve Morluklar

E vitamininin kapsamında bulunan tokoferol ve retinolun aktif çalışması, gözlerin altında bulunan şişkinliğin ortadan kalkmasını sağlar, “karga ayakları” veya “kaz ayakları” denilen kırışıklıklar daha az fark edilir hale gelmesine yardımcı olur.  Kapsül içeriğinin harici uygulamasını deneyen kadınlar, göz çevresindeki sorunlu cildin, normal bir elastikiyet ve sağlıklı görünüm kazanarak mükemmel bir renge sahip hale dönüştüğünü kanıtlamışlardır.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (3 oy, ortalama: 4,00en yüksek 5)
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.