Doğal Yollarla E Vitamini Kaynakları Nelerdir ve Nasıl Alınır?

E vitamin eksikliği nedeniyle insanların sağlıkları ciddi oranda etkilenmektedir. Vitamin eksikliğinin tedavisinde etkili olan doğal yollarla üretilen E vitamini içeren tabletler ve fiyatları.

Solgar Vitamin E 200 IU 50 Kapsül

Doğal E Vitaminleri

E vitamini besinler aracılığı ile alınacak olsa bile güneş ışınları sonucunda eriyecek bir vitamindir. Yağda eriyen vitaminler arasında olan bu vitaminin eksikliği için eczanelerden alacağınız Solgar vitamini tablet ilacının tamamen doğal yollarla üretilmesi ile bilinmektedir. Bitkisel ürünlerin birleşimi ile elde edilmesi sayesinde vejetaryen olan insanların vitamin takviyesi olarak da kullanacakları bir vitamindir.

İnsan sağlığına zararlı olan herhangi bir içeriği bulunmamaktadır. Bu sebeple de yapay tatlandırıcı bulunmadığı gibi sentetik olarak renklendirici ve koruyucu da içermiyor. Üretimi esnasında süt ürünleri bulunmadığı gibi hassas bünyesi olan insanların kullanımı sonucunda da alerji yapmayacak doğal üretilen bir vitamin olmaktadır. Her bir kapsülün içerisinde 200 mg vitamin içermektedir. Bu da vitamin eksikliği yaşamakta olan kişilerin büyük bir oranda karşılaması ile biliniyor.

Evicap 200 Mg E Vitamini Kapsülü

İnsanların genel sağlığının korunması amacıyla takviye olarak eczanelerden alınması gereken ve etken maddesi vitamini olan doğal bir ilaç olmaktadır. Güçlü oranda antioksidan özelliğine sahip olan vitaminin günde 2 ya da ihtiyaca göre 4 kapsül alınması uygun olacaktır. Düşük sperm sayısına sahip olan insanların ya da sperm şeklinde bozulmalar olması durumunda 200’lük  vitamini kapsülü her zaman için doktor gözetiminde alınması uygun olacaktır. Vitamine karşı aşırı duyarlılığı olan insanlarda kullanımı sakıncalı olacaktır. Ayrıca kişilerin kullanımı sonucunda bazı istenmeyen yan etkilerde bildirilmiştir. Bu yan etkiler şunlardır:

  • Karın ağrısı;
  • Kusma;
  • Bağırsak rahatsızlıkları;
  • İshal.

İstenmeyen bir yan etki görülmesi halinde ilacın kullanımı derhal bırakılmalıdır. Bu vitamin ilacının her gebelik dönemi içerisinde ve emziren annelerin kullanımı sırasında dikkatli olunması gerekmektedir.

Özellikle de gebeliğin ilk üç ayı içerisinde bebeğin gelişiminde olumsuz etki yapacağından kullanılmamalıdır.

Zade Vital E Vitamini 30 Kapsül

Vitaminin insan sağlığı üzerinde etkileri oldukça fazla olmaktadır. Doğal besinlerle alınamaması sonucunda vitamin eksikliği birçok insanın sağlığının bozulmasına neden olur. Bu durumda da her zaman için kan tahlili yapılması ile birlikte doktor tarafından önerildiği zaman takviye vitamin ilacı kullanılması gerekmektedir. Bu sayede gıdalar ile yeterli miktarda alınamayan vitamin eksikliği karşılanmış olacaktır. Piyasada bulunan ve eczanelerde satılan doğal olarak üretilen vitaminlerinden bir tanesi de Zade Vital vitamini olmaktadır. Kapsül içerisinde 30 tane bulunmaktadır. Yetişkinlerin tedavisinde etkili olur. Bu sebeple de çocuklara verilmemesi önerilmektedir. Vitaminin her zaman için tok karnına ve 1 su bardağı su ile içilmesi öneriliyor.

Nutraxin E Vitamini

Yağda çözülen vitamin olarak bilinen E vitamini eksikliği sonucunda başta insan cildi çok yakından etkilenecektir. Bu sebeple de erken yaşlılığın görülmesi oldukça sık görülüyor. İnsanların vitaminleri sağlıkları açısından etkilidir. Bu sebeple de bir insanın yeterli miktarda besinler yoluyla alamaması sonucunda takviye ilaç almaları öneriliyor. Fakat bu takviye ilaçların her daim doktor kontrolünde alınması gerekmektedir. Aksi takdirde bilinçsiz olarak kullanılacak olan vitaminin fazlasının da eksikliği gibi zararlı olacağı unutulmamalıdır. Nutraxin tarafından üretilen vitamin tamamen doğal ürünlerden elde edilmektedir. Bu sebeple de güvenerek eksikliğin olması durumunda eczanelerden alınarak kullanılabilir. İçerisinde şu doğal ürünler bulunmaktadır:

  • Sığır jelatini;
  • Gliserol;
  • Soya yağı;
  • Ayçiçek yağı.

Her zaman için tok karnına ve bir bardak su ile gün içerisinde 1 ya da en fazla 2 kapsül yetişkinlerin kullanması gerekmektedir.

Natural Wealth Vitamin E

Antioksidan özelliğine sahip olan ve her kapsül içerisinde eksikliğin giderilmesini sağlayacak olan E vitamini içermektedir. Kalp hastalıklarının oluşumunu önleyeceği gibi aynı zamanda da cildin beslenerek daha genç kalmasını da sağlayacaktır. Hiçbir zaman aşırı dozda alınmaması gerekmektedir. İnsanlarda görme sorunlarının olması, ishal ve baş dönmesi görüldüğü zaman ilacın her zaman için kullanımı kesilmelidir. Günde tok karnına 1 kapsül bol su ile alınması gerekmektedir.

Doğal E Vitamini İlaçların Fiyatları

İlaç Adı Fiyatı
Solgar Vitamin E 200 IU 50 Kapsül 47 TL
Evicap 200 Mg E Vitamini Kapsülü 15.51 TL
Zade Vital E Vitamini 30 Kapsül 39.84 TL
Nutraxin E Vitamini 47.90 TL
Natural Wealth Vitamin E 27.46 TL


Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.