Çocuklar İçin En İyi Vitamin Takviyesi Hangisidir?

Çocuklarda oluşan vitamin ve minerallerin eksikliği sonucunda ortaya çıkacak olan belirtilerin kalıcı hastalıklara neden olmaması için çocuklar için özel üretilen vitamin takviyeleri.

Ligone Kids Multivitamin Şurup

Çocuklar İçin Vitamin Takviyesi

Özel olarak üretilmekte olan ve çocukların severek içebilmesi için portakal aroması ile tatlandırılmaktadır. Gıda takviyesi olarak kullanımı uygun olacaktır. Çocuklarda ortaya çıkan vitamin ve mineral eksikliğinin giderilmesi için günlük olan ihtiyacın karşılanacağı bütün vitaminleri ve mineralleri bulundurmaktadır. Ayrıca omega 3 yağ asidi bakımından da çok zengin olması sayesinde çocukların daha güçlü hafızalarının olmasını sağlar. Çocuk sağlığına kullanımı sonucunda faydaları şunlardır:

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir;
 • Normal gelişimini sağlar;
 • Kemiklerin güçlenmesinde etkilidir;
 • Soğuk algınlığı ya da grip oluşumunu engeller;
 • Sinir sisteminde bulunan hücreleri güçlendirir;
 • Kansızlığı önler;
 • Göz hastalıklarını engeller.

13 kilo gram altında olan çocukların kullanımına doktor önermesi gerekmektedir. 13 ile 20 kilo arasında olan çocukların her gün 5 mL tok karnına almaları öneriliyor. 20 ile 28 kilo arasında olan çocuklara 10 mL verilmelidir.

Kimyasal renklendirici içermemesi ve katkı maddesi olmaması nedeniyle çocuklarda güvenilerek kullanılabilir.

Herbaland Gummy Vegan Multivitamins & Minerals

Çocukların vitamin takviyesi için önemli olmaktadır. Çocuk sağlığı için önemli olan bütün vitaminleri ve mineralleri yeterli miktarda bulundurduğu için eksikliğin hızla giderilecektir. Kolay sindirimi olması sayesinde sindirim sisteminde herhangi bir rahatsızlık yapmayacaktır. Tamamen bitkisel olarak üretilmekte ve kolay çiğnenmesi ile bilinmektedir. İçerdiği vitaminler şunlardır:

Vitamin ve Mineral Adı Bulunduğu Miktar (mcg)
A 780
B5 5
B6 1
B7 60
B9 260
B12 5
E 12.9 mg
Çinko 2.7 mg
İyot 42
Kolin 40 mg

Çocukların günde 2 tane tok karnına almaları gerekmektedir. Bir şişe içerisinde 30 adet bulunmaktadır. Özel olarak üretilmiş olup çiğnenmesi gerekmektedir.

Eurho Vital Multivitamin Saft Şurup

Şurup olarak hazırlanmış olan ve çocuklarda ortaya çıkacak vitamin ve mineral eksikliğinin ortadan kaldırılması için özel olarak üretilmektedir. Gıda takviyesi olarak üretildiğinden içerisinde A, D, C, E, K ve B grubu vitaminleri bir çocuğun günlük ihtiyacını karşılayacaktır. Aynı zamanda da çinko bulunması sayesinde vücudun ihtiyacı olan çinko miktarının %50 miktarında karşılayacaktır. Çocuk sağlığına faydaları şunlardır:

 • Bağışıklık sisteminin daha güçlü hale gelmesi;
 • Kas fonksiyonunun güçlenmesi;
 • Dişlerin korunması;
 • Kalsiyum miktarının normal seviyeye ulaşması;
 • Kan dolaşımının hızlanması.

Çocuklarda ortaya çıkacak olan kemik hastalıkları, raşitizm gibi kalıcı hastalıkların oluşmasını önleyecek olan D vitamini %100 karşıladığı için güvenilerek kullanılabilir.

Günlük olarak doktor tarafından başka bir kullanım şekli önerilmediği zaman günde 1 ölçek yemeklerden sonra alınması sonucunda ihtiyacı olan bütün vitaminlerin ve minerallerin karşılanmasını sağlayacaktır.

Sunlife Multivitamin Mineral Efervesan

Çocukların vitamin ve mineral ihtiyaçlarının karşılanması için özel üretilmekte olan multivitamin takviyesi olarak satılmaktadır. Günlük olarak bütün ihtiyaçların karşılanmasını sağlamaktadır. Bu sayede de ortaya çıkacak olan eksikliğin düzenli olarak kullanımı ile birlikte ortadan kaldırılacaktır. İçerisinde 20 adet efervesan tablet bulunmaktadır. Bir su bardağı suyun içerisine konularak erimesi sonucunda içilmelidir. Her zaman tok karnına içilmelidir.

Hyper Immun44 Saft Likit

Çocukların vitamin ve mineral kombinasyonu için özel olarak üretilmekte olan polifenol içermektedir. Çocukların günlük olarak ihtiyaçlarını karşılayacağı için bağışıklık sisteminin güçlenmesinde etkili olacaktır. İçerisinde bulunan mineraller ve vitaminler şunlardır:

Vitamin Adı Bulunduğu Miktar (mcg)
A 199
B1 0.8 mg
B2 0.9 mg
B3 10 mg
B5 4
B6 0.5
B9 300
B12 2
C 90 mg
D3 10
E 10 mg
K 20

Özel olarak üretildiği için içerisinde sadece vitamin bulunmamaktadır. Aynı zamanda da minerallerde bol miktarda bulunmaktadır. İçerdiği mineraller şunlardır:

Mineral Adı Bulunduğu Miktar
Krom 40 mcg
Çinko 5 mg
İyot 75 mcg
Manganez 1 mg
Molibden 38 mcg
Selenyum 55 mcg

Günlük olarak çocukların takviyesini karşılayacaktır. Bunun için tok karnına yarım ölçek içilmesi uygun olacaktır. Çocuklar için 10 mL yutulmalı ve daha sonradan bol su içilmesi gerekmektedir.

Çocuklar İçin Vitamin İlaçlarının Fiyatları

Takviye İlacın Adı Fiyatı
Ligone Kids Multivitamin Şurup 29 TL
Herbaland Gummy Vegan Multivitamins & Minerals 79 TL
Eurho Vital Multivitamin Saft Şurup 36 TL
Sunlife Multivitamin Mineral Efervesan 24 TL
Hyper Immun44 Saft Likit 32 TL

 Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.