C Vitaminli Kremlerin İsimleri, Faydaları ve Fiyatları

C vitamini içeren kremler nemlendirici etkisinin yanında güneşin zararlı ışınlarından koruma da sağlamaktadır. Yaşlanama belirtilerini azaltacak olan C vitaminli kremlerin isimleri, faydaları ve fiyatları.

C Vitaminli Krem Yapımı

  • 1 fincan portakal suyu;
  • 1 yemek kaşığı badem yağı;
  • 1 tatlı kaşığı krema;
  • 1 tane salatalık.

C Vitaminli Kremler

Bütün cilt tiplerine uygun olarak evde hazırlayacağınız C vitaminli kremin en çok nemlendirici özelliğinin olması ile bilinmektedir. Sigara içen insanların ciltlerinde oluşacak lekelerin azalmasında da etkili olacaktır. Portakal asit içermesi sebebiyle ve bol miktarda vitamini barındırması nedeniyle akne oluşumunu ve sivilce lekelerinin de oluşmamasında yararlıdır. Temiz bir kabın içerisine badem yağı, krema ve portakal suyu yukarıda söylenen ölçülerde konulacaktır. Karıştırılmasının ardından daha önceden temizlenmiş cilt üzerine çok ince bir tabaka halinde sürülmelidir.

30 dakika beklendikten sonra bol suyla bol suyla cilt temizliği yapılmasının ardından salatalık kabukları ile cilt üzerine sürülmelidir. Bu sayede cildin nemlendirici özelliğinden faydalanmış olacaksınız.

Doktor Murad Essential Göz Kremi

Çevre kirliliği ya da yapılan makyaj sebebiyle cildin zarara uğraması sonucunda hassas olan ciltler için Doktor Murad markası ile üretilen kremin göz çevresinde bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır. İçerdiği maddeler sayesinde kolajen sentezi sayesinde cildin estetik olmasında faydalıdır. Nemlendirici özelliği ve göz altı şişkinliklerinin oluşmamasını sağlayacaktır.

Doktor Murad tarafından üretilmiş kremin cildin zararlı güneş ışıklarına karşın ortaya çıkacak olan lekelerin azalmasını sağlamaktadır. Kullanımı oldukça basit olmaktadır ve her cilt tipine de uygun olması ile bilinmektedir.

Kremi ilk olarak uygulamadan önce cilt temizliğinin çok özenle yapılması gerekmektedir. Daha sonradan göz altına çok ince tabaka şeklinde sürülmesi öneriliyor.

Nivea Q10plus C Vitaminli Krem

Vitamini kırışık karşıtı olarak bilinen bir vitamin olarak güçlü antioksidan olan nemlendirici krem olan Nivea ürünü cildin gençleşmesinde de çok faydalıdır. Düzenli olarak kullanımı ile birlikte insanların daha canlı bir cilde ve daha pürüzsüz görünüme ulaşmasında sağlayacağı için cildin daha çok canlı görünmesini sağlayacaktır. Yorgunluk belirtilerinin oluşmasını azaltacak ve bununla birlikte güneşte ortaya çıkacak olan kırışıklıkların ve lekelenmelerin oluşumuna da engel olur. Hassas ciltlerde uygun olduğu kadar bütün cilt tipleri de kullanabilir.

Sensibly C Vitaminli Krem

İçerdiği hyaluronik asit sayesinde cildin yenilenmesinde etkili olacaktır. Yaşlı insanların metabolizmalarının yavaşlaması sebebiyle kolajen seviyesinde eksilme ortaya çıkar. Bu nedenle de cilt üzerinde ölen hücrelerin arınmasında ve yenilenmesinde çok etkili olacaktır. Bu kremin kullanılması sonucunda cildin esnekliğini kazanarak daha güçlü olmasında yarar.

Sigaranın zararları arasında insanların ciltlerinde lekelerin oluşması ve erken dönemde kırışıklık oluşmasına sebep verecektir. Güneş ışınları nedeniyle ortaya çıkan kahverengi lekelerin de oluşmamasını sağlar. Oksitlenmeyi durduracak olduğundan kırışıklıkları da engellemektedir. Cilt canlılığını kazanacak olduğundan mat görüntüsünü kaybederek canlı görünmesini sağlayacaktır.

Roche Posay C Vitaminli Krem

Kuru ciltlerde ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin oluşmaması için insanların nemlendirici özelliği olan kremler hangileridir diye sormaktadır. Roche Posay Vitaminli Kremi yüz ve boyun bölgesine uygulanacaktır. İnsanlarda oluşan kırışıklığın azalmasında etkili olacağı için cilt desteğinin güçlenmesinde çok faydalıdır. Kuru cilde sahip olan bir insanın derisinde sarkma ortaya çıkar. Bu sebeple de kremin düzenli olarak kullanımı cildi onarma konusunda etkili olacak ve dolgunlaşmasında da faydalı olmaktadır. Temizlenmiş cilt üzerine her sabah ve akşam uygulanması etkili olur. Kremi kozmetik mağazalarından alabileceğiniz gibi, body shop alışveriş sitelerinden de alabilirsiniz.

Tangerine Vita C Kremi

Kuru ciltlerin yeterli miktarda nemlendirici özelliği sayesinde nem dengesini kazanması için üretilmiştir. Yıpranmış ciltlerde ortaya çıkacak kırışıklık, sarkma gibi belirtilerin oluşmasını engeller. Krem tamamen doğal malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Mandalina kabuğu özü sayesinde cilt tonunun eşitlenmesinde ve iyileşmesini sağlar. Mat görünüme sahip olan cildin parlaklığına kavuşmasında faydalıdır. Zararlı güneş ışınlarının cilde temas etmesi durumunda lekelerin oluşmasını engeller ve ciltte bulunan melanin ve pigment çoğalması sonucunda ki lekeleri önler. Özenle temizlediğiniz cilt üzerine ince tabaka halinde uygulanarak daha sonradan masaj yaparak cildin emmesi sağlanmalıdır.

C Vitamini Kremlerin Fiyatları

C Vitaminli Krem Markaları Fiyatı
Doktor Murad Essential C Göz Kremi 449.00 TL
Nivea Q10plus C Vitaminli Krem 21.73 TL
Sensibly C Krem 119.50 TL
Roche Posay C Vitaminli Krem 119.85 TL
Tangerine Vita C Krem 45.30 TL

 Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.