C Vitamini Maskesi Türleri, Uygulaması ve Hazırlanışı

C vitamini doğal olan ürünlerden meydana gelir. Bundan dolayı da cilt için bu vitamin ile hazırlanacak olan maske türlerinin hepsi oldukça sağlıklı sonuçlar elde etmeyi sağlar.

C Vitamini

Vitamin çizgileri, enfeksiyonları ve güneş lekeleri olan insanlar için hızlı bir şekilde azaltma sağlayan harika bir üründür. C vitamini o kadar faydalı ki, onu rutinden çıkartmamak gerekir. Yani, haftalık olarak cildi canlandırıcı bir maske aranıyorsa kullanılmalıdır. Basit, hızlı ve kolay şekilde kullanılır. C vitamini, cilt için birçok amaca hizmet eder. Ciltte kolajen üretmeye yardımcı olur. Kolajen, cildin genç görünmesini sağlayan ve ciltte kırışıklıklar oluşturmasını engelleyen şeydir. Kollajen, yaklaşık 0- 20 yaşından fazladır. C vitamini ayrıca solma ve güneş lekelerine de yardımcı olur. Cildin erken yaşlanmasına neden olan serbest radikallere saldıran güçlü bir antioksidandır. Doğal olan maske türleri kimyasal olan ürünlere göre her daim daha sağlıklıdır. Vitamin kapsül, serum, ampul ve iğne şeklinde satılmaktadır. Ürünleri kullanmadan önce cilt yapısı dikkate alınır. Düzenli kullanım ile yukarıdaki sorunlar ortadan kalkar. Ayrıca farklı ürünler ile birleştirildiğinde kısa sürede faydalı özellikler cilt üzerinde çalışmaya başlar. Evde hazırlanacak olan maske türlerinin de düzenli şekilde kullanılması ile istenilen sonuçlar elde edilir.

C vitamini Yüz Maskesi

  • ¼ bardak Aloe Vera jeli
  • 1 çay kaşığı L-Askorbik asit tozu
  • 1 Pamuklu kâğıt maskesi bunu hiç kullanmadan hazırlanan maske kullanılabilir. Sadece malzemelerin içinde kalmasına yardımcı olur ve cildin emilimini artırmayı sağlar.

Aloe vera jelini bir tabak içine alınır ve L-askorbik asit tozu içine eklenir. Tüm malzemeler çözülene kadar iyice karıştırmak çok önemli bir detaydır. Pamuklu tabaka maskelerinden birini alınarak karışım içine daldırılmalıdır. Maskenin tamamen pamuklu tabaka geçmesi sağlanmalıdır. Ardından yüze yerleştirilir ve tüm bölgelere yedirilmesi için biraz bastırılması gerekir. 10 ile 15 dakika botunca bekletilir. Maskeyi çıkartılarak ılık su ile durulanır. Kuru bir kuru bez ile kurulaması unutulmamalıdır. C vitamini üzerinde yapılan araştırmaya göre, kolajen üretimini en üst düzeye arttırmak ve maksimum anti-aging faydaları elde etmek için her gün topikal olarak uygulanması gerekir. Bundan kaynaklı olarak vitamini yüz maskesini günde en az bir kez kullanmak gerekir Özellikle sabahları kalkınca uygulama yapmak gerekir. Vakti olan kişiler her 8 saatte bir C vitamini uygulanması yaparak gerekli olan desteği sağlayabilir.

İltihap Karşı Yüz Maskesi

Cilde C Vitamini yararları, çok büyüktür. İlk başta kişilerin cilt tazelenmiş ve genç bakışlar atarken, epidermisin derin katmanlarında rejeneratif süreçlerini geliştirir. Bundan dolayı mimik kırışıklıklar ortaya çıktığı zaman evde askorbik asit temelinde hazırlanan preparatlar, olgun ciltler için yarar sağlar. Ayrıca, akne ve aknenin önlenmesi için askorbik aside dayanan araçların kullanılması tavsiye edilir. Hazırlamak için gerekenler;

 Su ile kuru kil çözülür ve daha sonra askorbik asit ile kapsül ile elde edilen karışım bu suyun içine eklenir. Yüze uygulanan karışım 30 dakika bekletilir ve sonra ılık su ile durulanması gerekir. Düzenli olarak iltihap dönemlerinde uygulandığında kısa sürede sorunun ortadan kalkmasını sağlar. Aksi olan uygulamalarda ise istenilen sonucun elde edilmesi sağlanmaz.

C Vitamini Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı doğal
  • 1/2 çay kaşığı C Vitamini tozu doğal kaynaktan veya bir limon suyundan
  • 2 ile 3 damla Lavanta esansiyel yağı veya kahverengi şeker

Tüm malzemeler bir kabın içinde birlikte karıştırılması gerekir. Karıştırılması oldukça önemli bir detaydır. Tüm alanların kaplanması sağlanarak yüz bölgesine masaj yapılarak sürülmesi gerekir. Bu uygulamada gözlere sürülmemesi önemlidir. Maske sürüldükten sonra 1 saat yakın bekletilir. Sıcak bir duşta veya bir yıkama bezi ile durulama yapmak gerekir. Pürüzsüz, esnek bir cilt için gereken şekilde kullanılması gerekir. Eğer bunu limon suyu yerine C vitamini tozu ile yaptığınızda da karıştırılması ve pürüzsüz bir kıvam elde edilmesi gerekmektedir. Bu maskeyi kullanılmadan önce, herhangi bir makyaj veya yüzde bulunan kiri temizlemek için bir yüz temizleyici uygulaması kullanmamak gerekir. Bu maske tüm cilt tipleri için oldukça mükemmel çözümler sunar. Yalnız özellikle kuru ciltlerin nemlenmesini sağlar ve çok yumuşak bir hale getirir. Düzenli uygulama yapılması ortaya çıkacak olan faydalar için gereklidir. Düzensiz kullanımlarda kesinlikle bu faydaların elde edilmesi meydana gelmez.Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.