C Vitamini Kapsülünün Faydaları, Fiyatları ve Kullanımları

C Vitaminin ampülleri insan vücudunda alınacak olan sağlıklı içeriklerdir. Saç, cilt ve hastalıklar ile alakalı koruma sağladığı için oldukça faydalı şekilde çalışırlar.

Faydaları

 L-askorbik asit yani C vitamini suda çözünebilir temel vitaminler içinde yer alır. Antioksidan özelliği, güvenli yapısı ve düşük fiyatları sebebiyle oldukça popüler olan besin takviyesidir. Soğuk algınlığı belirtilerimi yok etmek adına C vitamini sık şekilde kullanılır. Bunun yanı sıra vitamin sağlıklı bir popülasyonlarda soğuk algınlıkları sıklığını azaltır. Diğer yandan vitamin takviyesi yapan bir kapsül yarı yarıya soğuklaşma riskini azaltabilir. Ek vitaminler günlük önleyici şekilde tedbir olarak alındığı zaman, soğuk algınlığın başlangıcında, soğukun süresini % 8 ile 14 oranında azaltır. Süper yük C vitamini kapsülleri etkili olduğu söylense bile bu durumun belirlemek adına daha çok araştırmaya ihtiyaç duyulur. Kapsül vücudun gereksinimlerime bağlı bir antioksidan ya da pro-oksidan olma özellikleri taşır. Bu mekanizma insan vücudunda çeşitli işlevlere hizmet sağlamaktadır. Vücutta bulunan serbest radikalleri alır. Antioksidan enzimlerin tarafından yenilenir ve sıklıkla antioksidan araştırmalarda referans bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Nöroloji ve depresyona etki etmesinin yanı sıra pankreas ile etkileşime girmesine ve kortizolü modüle etmesine izin verir. Antioksidan özellikleri, vitamininin kan akışı için nöroprotektif etkiler ile faydalar sağladığı anlamına gelir. Testisleri oksidatif stresten koruyarak vitamin testosteron düzeylerini korur.

Kollajen

Kollajen, cildinde ve bağ dokularında bulunan ana yapısal proteindir. Aslında ciltte bulunan tüm proteinin% 70’i kollajendir. Cildin esnekliğinden sorumlu olduğudnan dolayı her şeyin genç ve taze görünmesini sağlar.

Artan Güneş Koruması

Alınacak olan kapsüller vücudun zararlı serbest radikallerle savaşmak için kullandığı bir antioksidandır. Bunların çoğunluğu güneşten gelen ultraviyole radyasyonu vücutla temas ettiği zaman C vitamini eksikliği ile onları doğal olarak mücadele etme konusunda azaltılmış bir yetenekle bırakabilir.

Geliştirilmiş Doku

Cilt yapısına entegre olmanın yanında kollajen, kan damarlarının yapısı için de önemlidir. Vitamini miktarına düşer. Cildin yüzeyine etkili kan akışı, sert bir doku ve görünümü önler. Aslında vitamini içeren kremler, özellikle kaba cildin yumuşatılmasına yardımcı olmak için pazarlanmaktadır.

Renk Değişimi

Ciltteki DNA’nın güneş ışığından etkilenmesini ve renk bozulmasına veya hatta prekanseröz hücrelere sebep olmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Hızlı Yara İyileşmesi

Vücudun ciltte yaralanmaları iyileştirmek için C vitamini kullanır. Kollajen sadece yaraları kapatmaya değil, aynı zamanda bölgeyi korumaya yardımcı olan skar dokusu yaratmaya da yardımcı olur. Yavaş yara iyileşmesi C vitamini eksikliğinin bir göstergesi olabilir.

Hızlı Saç Büyüme

Serbest radikaller saça zarar verebilir, kırılgan ve bölünmüş uçlara daha eğilimli hale gelir. Yukarıda belirtildiği gibi, C vitamininin antioksidan özellikleri serbest radikalleri azaltmaya yardımcı olur ve cildin yanı sıra saçları korur. Saçların daha güçlü olacak ve daha hızlı büyür.

Kepeğe Karşı Korur

Saç derisinde yaşayan mikropların kepeğe neden olan cilt sorunlarını teşvik etmesine neden olabilir. C vitamini ampülü bu mikroplarla savaşmaya yardımcı olur.

Kalın, Sağlıklı Saçlar

Hep birlikte ele alındığı zaman artan kan akışı, bakterilerdeki düşüş ve antioksidanların hepsi daha kalın, daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olmak için birlikte çalışır.

Fiyatları

Ürün Adı Fiyat
İmunol 40 Kapsül 2’li Paket 59,00.-TL
Doppelherz Vitamin C Çinko Vitamin E 40 Tablet 29,00.-TL
Solgar Ester-C Plus 1000 mg 30 Tablet 52,00.-TL
Solgar Chewable Vitamin C 500 mg 90 Tablet  61,00.-TL
Sunlife Vitamin C 1000 mg 20 Efervesan Tablet 17,90.-TL

Bilinmesi Gerekenler

  • Askorbik asit ya da C vitamini, sağlığın teşviki ve hastalıkların önlenmesinde giderek daha çeşitli kullanımlara sahip güçlü bir antioksidandır.
  • Aterosklerozun ilerlemesindeki her adım, C vitamininin antioksidan gücünden, endotelyal disfonksiyonu önlemekten, lipit profillerini ve koagülasyon faktörlerini değiştirerek, felç ve diğer vasküler felaketlere yol açabilecek kan damarı değişikliklerini önlemeye yardımcı olabilmektedir.
  • Takviyeleri, kanser başlangıcında hayati önem taşıyan ilk adım olan hücresel DNA hasarını azaltır ve ayrıca malign bir hücrenin tehlikeli bir tümöre dönüşmesine izin veren inflamatuar değişiklikleri de azaltır.
  • Eczanede satılan ampül egzersizin sağlığını artırıcı etkilerini artırır ve egzersize bağlı oksidatif hasarı azaltır.
  • Vitaminin takviyeleri ayriyeten tütün dumanına maruz kalmanın ve sigara içilmesinin neden olduğu oksidatif hasarı ile dramatik bir şekilde mücadele eder.
  • Solunum sistemlerinde, vitaminin takviyeleri, soğuk algınlığı süresinin engellenmesine veya kısaltılmasına yardımcı olur. Astım gibi ciddi solunum rahatsızlıklarının riskini hafifletebilir.
  • Vitaminin takviyeleri mide hastalığına neden olan bakterinin Helicobacter pylori’nin temizlenmesini hızlandırabilir ve neden olduğu mide kanserine yakalanma riskini azaltabilir.

 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.