C Vitaminin Cilt Üzerinde Sağladığı Faydalar ve Olumlu Etkiler

C vitamini diğer kimyasal ürünler ile kıyaslanamaz. Çünkü tamamen doğaldır. Bundan dolayı da cilt üzerinde olan olumsuzlukları kısa sürede ortadan kaldırmayı sağlar.

Ciltte Ne İşe Yarar?

Her yaştan ve cilt tipinden kadınlar için ideal olan C vitamini cilt bakımı yararları açısından en popüler olan üründür. İnce çizgilerin / kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Serbest Radikaller İle Savaşır

C vitamini antioksidandır, oksidatif stres sonrası ciltte oluşan serbest radikalleri nötralize etmek adına elektronlar ortaya çıkartır. Oksidatif stres ile güneş hasarı konusunda kremler cildi koruyamazken, görülmeyen hasarı en aza indirebilir.

Kollajen Üretimi

C vitamini, kollajen moleküllerinin stabilize edilmesi ve yaratılmasındaki faktörlerden biridir. En güvenilir anti-aging bileşenlerinden bir tanesidir. Bazı araştırmalar ayrıca C vitamininin vücutta oluşturulan kolajen kalitesini de artırabildiğini gösterir. 

Kahverengi Lekeler

C vitaminleri cildin kendini iyileştirme kabiliyetine yardımcı olduğundan kırmızı ve kahverengi lekeleri azaltma konusunda destek sağlar. Cildin kızarıklığından veya cildin diğer renk solmasına maruz kalırsanız, o zaman kaliteli bir C vitamini serumu daha düzgün bir cilt tonu ve daha iyi bir cilt elde etmenize yardımcı olabilir. Özellikle, C vitamini utanç verici kızarıklık azaltmak için mükemmeldir. Sadece birkaç kullanımla, daha eşit bir cilt tonuna sahip olabilirsiniz.

Genel Bakım

Vitamin cildin genel anlamda bakımı konusunda da destek sağlar. Düzenli şekilde kullanımı bu tarz sorunlar için idealdir.

İğne, Kapsül ve Serumların Diğer Faydaları

Güneş Hasarı

Vitaminin yaşlanma karşıtı faydalarına ek olarak, topikal C vitamini de cildi özellikle güneşin UVA ve UVB ışınlarından zarar görmekten korumak için harikadır. Çünkü C vitamini bir antioksidandır, bu yüzden cildinizi güçlendirmeye ve ona zarar verebilecek şeyleri gidermeye yardımcı olur. Tabii ki, topikal C vitamini güneş koruyucu giymek için bir alternatif olarak düşünülmemelidir. Düzenli şekilde güneş koruyucuların uygulaması ile birleştirildiğinde, cildiniz için gerçekten harikalar yaratabilir.

Göz Altı Halkaları

Vitamin cildin tonunu düzeltmesine ve gözaltı halkalarının görünümünü azaltmaya yardımcı olduğu bulunmuştur. Bu, gözlerinin altındaki koyu halkaları gizlemeye çalışmaktan ve daha genç, parlak ve canlı bir görünümden zevk almak isteyenler için harikadır. Özellikle ampul takviyesi beyazlatma konusunda destek olacaktır.

Şifa Verir

Vitamin konusunda yapılan çalışmalar vitamini düzeylerinin vücudun doğal iyileşme süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olabileceğini de ortaya koymuştur. Bu küçük kesikleri, akne izlerini ve diğer kusurları daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olabileceğinden dolayı yüz ile farklı bölgelerde de kullanılabilir.

Cilde Genç Görünüm Sağlar

Kişilerim yaşları ne olursa olsun, kırışıklıkların, sarkan cildin, ince çizgilerin ve diğer yaşlanma belirtilerinin önlenmesi konusunda önleyici olmak her zaman iyi bir fikirdir. Vitamin sadece kollajen üretimini uyararak değil, aynı zamanda cilt tonunu düzelterek ve ciltte aydınlatma sağlayarak daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Cilde ampul enjekte etmek lekeleri ortadan kaldırmak adına da iyi gelir.

Nemi Dengeler ve Sağlar

Kuru cilt yapısına sahipseniz C vitamini şaşırtıcı şekilde çalışır. Geçmiş dönemlerde nemlendiricilerin kullanımını ve kremlerin kullanımı yaptıysanız, buna rağmen cilt halen kuru ve pul pulsa sorunu ortadan kaldırmak oldukça kolaydır. Topikal olan C vitamini ürünleri vücudun gerçekten nem içeriğini ve genel hidrasyon geliştirilmesi konusunda destek olur. Kişilere sadece vitaminlerin yüksek konsantrasyon tadını çıkartmak kalır.

Daha Parlak, Daha Sağlıklı Bir Cilt

Cildi iyileştirmeye ek olarak bu destek cildin daha canlı görünmesini sağlayarak, başka türlü donuk cildi aydınlatır. Bu vitaminin güçlü konsantrasyonları cildin görünüşünü, duygularını doldurur ve canlandırır.

Enflamasyonu Azaltır

C vitamininin yeterince yüksek konsantrasyonlarda inflamasyonu azaltan niteliklere sahip olduğu da bulunmuştur. Bu gözlerde, ciltte ve yüzün diğer bölgelerinde göze hoş olmayan şişlik ile uyanmaya eğilimli insanlar için idealdir. Birazcık C vitamini serumu bu kapsamda oldukça ideal çözümler sunar.

Nasıl Kullanılır?

Cildinizi UV hasarından ve çevresel saldırganlardan korumak için, sabah düzenli olarak kullanılması önerilmektedir. Bu işlemi gece boyunca da kullanmak mümkündür. Çünkü radikal hasarın cildi bir gecede etkilemeye devam ettiğini söyleyen araştırmalar vardır. Glikolik veya salisilik asit, retinol kullanıyorsanız, herhangi bir acı ya da kızarıklıktan kaçınmak için C vitamini ürününü kullanmadan önce aralarında biraz zaman geçmesini de beklemek gerekir. Topikal bir vitamin kullanmanın en iyi yolu cildi temizlemek ve kurulamak için günde bir ya da iki kez (cilde bağlı olarak) az miktarda uygulama yapmaktır.  Makyajı uygulamaya başlamadan önce uygulanmalı, kurumasını bekledikten sonra makyaj yapılmalıdır.

Neden Kullanılmalıdır?

Kimyasal serumlar ve cilt bakım ürünlerinin aksine vitamin kullanmayı tercih etmek gerekir. Bu vitamin ile yapılacak olan uygulamalar tamamen doğaldır. Cildin nasıl tepki vereceği konusunda hiçbir şekilde endişe duyulmaz.Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.