B Vitamini Takviye İlaçlar, Kullanım Şekli ve Yan Etkileri

Vitamin içeren gıdaların yeterli düzeyde alınamaması sonucunda insanlarda vitamin eksikliği olması durumunda doktor tarafından vitamin takviyesi almaları önemlidir. B vitamini ilaçları.

Nutraxin B Complex

B Grubu Vitamin İlaçları

İçerisinde yoğun miktarda B1, B2, B3, B6, B12, Folik asit, Kolin ve Biotin bulunması nedeniyle vitamin eksikliği olan insanlarda ortaya çıkan semptomların giderilmesi için önemlidir. Bu vitaminler insanların eksikliğe bağlı olarak belirtilerin olması halinde enerji metabolizmasını harekete geçirip yorgunluğun azalmasını engelleyecektir. Sık sık kendisini halsiz hissedenlerin daha enerjik hissetmelerinde fayda sağlayacaktır. B grubuna ait olan vitaminlerin cilt sağlığı için çok etkili olduğundan cildin korunmasında ve hücrelerin yenilenmesinde son derece etkilidir. İnsanların homosistenin metabolizmasında faydalı olduğundan eksikliğin oluşmasını engelleyecektir. Özellikle de kolin vitaminin karaciğer fonksiyonlarının normale dönmesinde etkili olacağından karaciğer hastalıklarının oluşmasını engeller. Kalp ve damar sağlığı için, kötü kolesterolün azalması ve plakların temizlenmesinde son derece faydalıdır.

Solgar B Vitamin

Sporcularda ve yoğun enerji harcamakta olan insanların B grubuna ait olan vitaminleri takviye olarak alabilmesi için kapsülü olarak üretilen vitamin ilacının içerisinde ihtiyacınız olacak bütün gruba ait olan vitaminler bol miktarda olması sebebiyle insanların yeterli miktarda almasını sağlayacaktır. Sporcuların ortaya çıkacak olan antreman sonrasında oluşacak yorgunluğun oluşmasını engelleyecek olduğundan insanlarda yeterli enerjiye ulaşmalarını sağlamaktadır. Protein içeren gıdaların metabolizmasının enerji üretmelerinde etkili olur. Yetişkinlerin kullanımı için üretilmektedir. Bu sayede de içerdiği B grubuna ait olan bütün vitaminler içerisinde insanların alması gereken miktar bulunmaktadır.

Bu vitamin takviye ilacının her zaman için bol su ile alınması gerekmektedir. Yemeklerden sonra 1 tane kullanımı uygun olacaktır. Yoğun spor döneminde olan sporcuların ise günlük olarak 2 tane almaları yeterli enerjiye ulaşmalarında etkilidir.

Ersağ B Vitamini Kompleksi

İnsanların günlük hayatlarında beyin, kalp ve metabolizmanın etkin olabilmesi ve işlevini yerine getirebilmesi için B vitaminlerine önemli olmaktadır. Her zaman iiçin doğal yollarla alınması gereken eğer yeterli alınamaması durumunda takviye ilaç olarak almaları önemli olacaktır. Yoğun iş temposunda insanların kendisini hem stres altında hissetmelerine hem de kronik yorgun olması durumunda almaları önerilmektedir. Bu sayede yeteri kadar vitaminlerin alınarak eksikliğin oluşmasını engelleyecektir. Bu vitamin kompleksinde insanların şu vitaminleri alacaktır:

  • B1: Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar;
  • B2: Cildin nemlenmesini, cildin parlamasını sağlamaktadır;
  • B3: Kalp ve damar hastalıklarını önleyecek ve kötü kolesterolü azaltacaktır;
  • B5: Karbonhidrat ve yağ yakımını hızlandıracaktır;
  • B6: Uykusuzluğu azaltacak ve beynin daha fazla serotonin salgılanmasını sağlar;
  • B7: Tırnakların kırılmasını önler, saçları güçlendirir, saç dökülmesini önler;
  • B9: Özellikle de gebelikte annenin ve bebeğin sağlığı için önemlidir;
  • B12: Kırmızı kan hücrelerinin üretilmesi için çok gereklidir.

Dodex 1 ml B Vitamini Ampul

Vitamin eksikliğinin oluşması durumunda insanlarda belirtilerin oluşması halinde kan tahlili yaptırılması gerekmektedir. Vitamin eksikliği gelişimi ile birlikte kan değerlerinde eksikliğin görülmesi halinde doktorun önermesi durumunda eczanelerden alınması gerekmektedir. Eksikliği sonucunda insanlarda kansızlık meydana geleceği için anemi hastalığı meydana gelmesini engelleyecektir. İnsanlarda eklem ve kas ağrısının oluşmasının gelişimi durumunda vitamin eksikliği sebep olacağından ampul olarak satılan ve adaleye enjekte edilecek olan ilaç olmaktadır. Sinirlerin güçlenmesinde faydalı olduğundan önemli vitaminler arasındadır.

İlacın kullanımı sonucunda yan etkilerin gelişimi söz konusu olabilir. Ortaya çıkacak yan etkileri şunlardır: Nefes alam problemleri, burun akıntısı, boğulma, kalp çarpıntısı, bayılma hissi, karın ağrısı olmaktadır. Bu sebeple de yan etkilerin gelişmesi ile birlikte hemen ilacın kullanımı bırakılmalı ve doktora haber verilmesi gerekmektedir. B grubu ampul vitamininin yüze sürülür mü tarzında sorular soranların asla bu vitaminin yüze sürülmemesi gerekmektedir.

Becozyme B Vitamini Şurup

B vitamini kompleksi olarak üretilmiş olan ve insanların vitamin eksikliğinin gelişimi ile birlikte ortaya çıkacak olan sorunların giderilmesi için önemlidir. Ayrıca içerisinde C vitamini de bulunması sebebiyle birçok kişinin C vitamin eksikliğinin de oluşmamasını sağlamaktadır. Birçok kişinin enfeksiyon hastalıklarının ortaya çıkması sonucunda oluşacak sorunların hızla iyileşmesinde önemli olmaktadır. Kanda bulunan şeker dengesinin sağlanmasında, insanların kalp ve damar fonksiyonlarının normal işlevini sağlamasında etkilidir. Sindirim sistemini de uyaracak olması sebebiyle insanların iştahsızlık, şişkinlik ve hazımsızlık olmamasını sağlamaktadır. Birçok kişinin kansızlık gelişiminin görülmesinin sebepleri arasında gösterilmesi nedeniyle de doktor tarafından önerilen şurup yararlı olmaktadır.

Her zaman için kullanmanız gereken dozu doktor kanda bulunan vitamin eksikliğine göre ayarlaması gerekmektedir.

B Vitamini İlaçların Fiyatları

İlaç İsimleri Fiyatları
Nutraxin B Complex 44.90 TL
Solgar B Vitamin 42 TL
Ersağ B Vitamini Kompleksi 62.50 TL
Dodex 1 ml B Vitamini Ampul 11.41 TL
Becozyme B Vitamini 8.79 TL

 Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.