A Vitamini Kapsülü Faydaları, Kullanımı ve Fiyatı

A vitamininin faydaları arasında en çok cilt sağlığını koruması ile bilinmektedir. Erken yaşlanmayı durduracak ve kırışıklıkları önleyecek vitaminin faydaları ve fiyatları.

Evicap A Vitamini Kapsülü

Evicap A vitamini kapsülü olarak üretilmekte ve doğal yollarla bu vitamini alamayan insanlara takviye olarak verilmektedir. Her zaman için doktor tarafından önerilmesi sonucunda eczanelerden satın alarak kullanmalısınız. Unutulmamalıdır ki vitamin eksikliği insan sağlığına nasıl ki zararlıysa aynı şekilde vitaminin fazla alınması da zararlı olacaktır. Evicap vitamininin etken maddesi Retinol palmitat olmaktadır. Bir kapsül içerisinde insanların günlük A vitamin ihtiyacını karşılayacak 30.000 IU miktarında bulunmaktadır. Hastaların vitamin eksikliği sebebi ile doktora giderek kan tahlili yaptırması sonucunda vitamin eksikliği tanısı konulması durumunda doktor reçete edecektir. Vitaminin her zaman için doktorun önerdiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Bu vitaminin dikkatli kullanılması gerekiyor. Bu sebeple de böbrek ve karaciğer hastalarının asla bu vitamini kullanmamaları gerekmektedir. Takviye olarak kullanılacak kapsülün bazı insanların kullanımı ile birlikte istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler şunlardır:

  • Yorgunluk;
  • Kemik hastalıkları;
  • Baş ağrısı;
  • Saç dökülmesi;
  • İştahsızlık;
  • Cilt kuruluğu;
  • Dudaklarda çatlama;
  • Ani kilo kaybı;
  • Bayanlarda adet bozukluğu.

İnsanların takviye olarak doktorun önermesi ile birlikte kullanmaya başlaması sonucunda yukarıda yazmış olduğumuz yan etkilerin ortaya çıkması durumunda ilacın alımının durdurulması ve doktora bilgi verilmesi gerekmektedir. Doktor farklı bir kullanım önermemesi durumunda günde 1 kapsül kullanımı uygun olacaktır.

SGK kapsamında olan kişilerin reçete edilen bu vitamin kapsülünü ücretsiz olarak alabilirler. SGK güvencesi olmayan insanlar ise 4.71 TL ücretle eczanelerden ücret karşılığında satın alabilirler.

Zade Vital A Vitamin Kapsülü

İnsanların düzensiz beslenmesi ya da yağ emilimini engellemekte olduğu bir hastalığa sahip olması halinde A vitamin takviyesi olarak alabilirler. Bu vitamin her kapsülünde yaklaşık olarak 3000 IU miktarında A vitamini içermektedir. İnsanların görmesinin daha net olmasını ve gece körlüğünün olmasını engelleme konusunda vücudun bu vitamine ihtiyacı olmaktadır. Göz sağlığı için etkili olan bir vitamindir. Eksikliği durumunda başta görme problemleri ve cilt kırışıklıkları gibi nedenler ortaya çıkabilir. Bu durumda da insanların beslenme yoluyla vitamini yeterli miktarda alamadığı için mutlaka takviye olarak almaları gerekmektedir. Yağda çözülebilen bir vitamin olması sebebi ile insanların fazla alması sonucunda vücutlarından idrar yoluyla atılmasına sebep olmayacaktır. Fazla miktarının karaciğerde birikmesine neden olacaktır. Vitaminin her zaman için doktorların önermesi sonucunda alınması gerekmektedir. Eczanelerden ya da İnternet üzerinden 19 TL ücret karşılığında alınarak vitamin eksikliği tedavisinde kullanılabilir.

A Vitamini Kapsülünün Cilde Uygulanması

Cilt sağlığında faydalarının saymakla bitmeyecek kadar çok olan A vitamini cilde doğrudan uygularken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Daha çoğunlukla insanların A vitamini ampul olarak eczanelerden satın aldıklarını cilde uygulamaları önerilmektedir. Fakat A vitamininin kapsül olarak satın alınarak cilde uygulanmaması gerekmektedir. Doğrudan cilde uygulamak insanların ciltleri üzerinde yara olmasına ve iz kalmasına neden olabilir. Ayrıca cildin üzerine direkt olarak uygulanması durumunda cilt kuruluğu ortaya çıkacaktır. Bu sebeple de pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlerin doktor onayı olmadan bu kapsülü cilde uygulamaları cilde faydalarının aksine zararları olacaktır.

Özellikle de göz çevresi ve yüze uygulayacağınız zaman doğrudan uygulamanız uzmanların tavsiye ettiği bir bakım değildir.

A vitamini kapsülünü doğrudan yüze uygulanması neticesinde insanların yüzde bulunan gözeneklerinin küçülmesine neden olacaktır. Bu durumda da gözeneklerin küçülmesi ile birlikte yeterli miktarda nefes alamamalarına neden olacaktır. Kapsülü yüz bölgesine sürülmemesi ve göz altına da uygulanmasının faydalarından daha çok zararları olacaktır. Unutulmaması gerekiyor ki A vitamini kapsülünün insanlarda vitamin eksikliği olması durumunda oral yolla tüketilmesi için üretilmiştir. Bu sebeple de insanların kapsülün içerisinde bol miktarda vitamin bulunması sebebi ile cilde direk sürmelerinin yaraların oluşmasına neden olur. Bu vitaminlerin sadece oral yolla ve bol suyla yutulması için üretildiğini unutmamalısınız.Makale Değerlendiriniz: 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
Loading...

© 2024 – Vitaminler ve Mineraller. Tüm Hakkı Saklıdır.